2014 Opel İnsignia’ya yeni Makyaj.Eylül’de Türkiye’de.

2014 Opel İnsignia’ya yeni Makyaj.Eylül’de Türkiye’de.
Haziran 18 14:03 2013 Haberi Yazdır

2014 Opel İnsignia’ya yeni Makyaj.Eylül’de Türkiye’de.

2014 Opel İnsignia ‘ya Amerikadan Makyaj haberleriyle beraber resimleri yayınlandı.Opel İnsignia’nın Muadili olan Buick Regal’in makyajlı hali’ni basına duyurdu. 65.Frankfurt Motor Show’da (12-22 Eylül 2013 ) Dünya Prömiyeri ‘nin ardından Türkiye’de olması bekleniyor.

opel_insignia_makyajlandi_2014_1Makyajlı İnsignia’da eski kasasına oranla oldukça farklılıklar görebiliriz.Yeni Nesil dokunmatik navigasyonlu ekranı ile arka park kamerasına bağlı ekran sistemi oldukça zevkli ve kullanışlı.

İnsignia’nın yakıttaki ekonomikliği ile adından söz ettirmesini 3.7 Lt / 100 km ve 99 gr / km CO2 sanımına sahip motorun 140 hp güç ile beslenmesiyle, Dizel motor ve performans özelliğini aktarıyor. Yeni İnsignia’nın iki farklı motor seçenekleri ile 170 Hp ve 250 Hp yeni turbo benzinli doğrudan püstürtmeli seçenekleride sunulmuştur.

Opel Genel Müdürü Özcan Keklik, bu orta sınıf modelin evrimini şöyle açıklıyor: “Başarılı Insignia bugüne dek 500.000 adet’in üzerinde Opel sürücüsünün kalbini kazandı. Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri, örnek güç aktarma organları ve tasarım ile yeni Insignia çok daha fazla heyecan uyandıracak. Amiral gemimiz artık daha sofistike ve dikkat çekici; ama tüm bu zarafetin ortasında bile işin özünden uzaklaşmıyor: sürücüler ve yolculara en yeni teknolojilerle konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimini cazip bir fiyatla sunmak.”

opel_insignia_makyajlandi_2014_3Makyajlı Insignia’nın ilk göze çarpan özellikleri ön ve arka tasarımı komple yenilenmiş olması. Önde yeni farlara, daha geniş ve alçak bir ön ızgaraya ve farklı bir tampon tasarımına kavuşan Insignia’da LED gündüz farları da bulunuyor. Yeni arka tampon tasarımı,Mercek Sis Farları, Farlar, LED stoplar ve bagaj kapağında stopları ikiye bölen krom çıta ise Insignia’nın arka tasarımındaki yenilikler arasında. Insignia’nın kabini de elden geçirilmiş. Direksiyonu, gösterge paneli, orta konsolu ve klima kontrolleri yenilenen Insignia’nın orta konsolundaysa 4 inçlik ve dokunmatik 8 inçlik iki farklı ekran seçeneği sunuluyor. Mevcut Insignia’da bulunan Turn-push kumanda da makyajla birlikte yerini dokunmatik touch-pad’e bırakıyor.

2014 Opel İnsignia, Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine de kavuştu.Yeni motor seçeneğiyle de daha verimli görünüyor. 170 beygir gücünde 1.6 litrelik SIDI turbo-benzinli motorun ortalama yakıt tüketimi 6.6 lt/100 km olarak açıklanmakta.Makyaj gören bir diğer yerler ise, Yeni direksiyon tasarımı, gösterge paneleleri ve orta kısım baştan sona revize edilmiş durumda.Klima kontrol düğmelerinin yanı sıra orta konsolda 2 alternatif 4 renkli ve 8 inch dokunmatik renkli ekran bulunuyor.

opel_insignia_makyajlandi_2014_8Yeni SIDI Motor Serisi; 

• Uzun zamandır heyecan ile beklediğimiz Yeni SIDI benzinli motor teknolojisi Yeni Insignia’da: 1.6lt 170hp Turbo AT6
• Daha yüksek performans, daha düşük yakıt tüketimi (1.6lt 170hp Turbo AT6 ortalama yakıt tüketimi 6.6lt / 100km) 

2014 Opel  insignia Amerikan kardeşi Buick Regal ile aynı olması sadece logo’nun değiştirilmiş olması bir diğer notlarımız arasında.Buick Regal

2014 Opel İnsignia Makyajlı Kasası Resim Galerisi

Print this entry

view more articles

About Article Author

Hakan TURAN
Hakan TURAN

View More Articles
Bir yorum yap

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Hemen yorum ekleyebilirsin buradan başla!.

Only registered users can comment.