Subscribe to RSS

Ford B-Max 2012 Konsept Aracı Cenevre fuarında Tanıtıldı

Yeni Ford B-Max Tanıtıldı

Ford B-Max

Ford’un yakın gelecekteki küçük MPV modeli, B-Max konseptiyle yüzünü gösterdi.

Ford’un Iosis Max çalışması üzerine şekillendirilen B-Max konsepti, markanın S-Max, Galaxy, C-Max ve Grand C-Max’ten oluşan minivan ailesinin yeni üyesi olmaya hazırlanıyor. B-Max, Fiesta’nın başarılı özelliklerini C-Max’in kullanışlı yapısıyla birleştirerek kompakt, stil sahibi ve bir o kadar da esnek bir otomobil olma iddiasını taşıyor.

2012 Ford B-Max

2012 Ford B-Max

B-Max’in yüzü Fiesta ile yeni C-Max’in karışımı gibi görünüyor. En dikkat çekici unsur, oldukça büyük tutulmuş ön radyatör ızgarasıyken, profilden bakıldığında ön kısımda bombe yapıp arkaya doğru alçalan tavan yapısı otomobile sportif bir hava katıyor. Fiesta’dan 11 cm daha uzun ve yeni C-Max’ten 32 cm daha kısa olan B-Max, stop ve arka cam yapısı sayesinde arkadan minyatür bir S-Max gibi görünüyor.

B-Max’in en çarpıcı noktası, yeni Opel Meriva’nın ters açılan arka kapısına cevap niteliğindeki sürgülü arka kapıları olarak göze çarpıyor. B sütunu bulunmamasıysa araca iniş-binişleri kolaylaştıracaktır. B sütununun eksikliği güvenlik kaygılarına neden olabilir; ancak Ford, otomobilin kapı çerçevelerini bor elementiyle şekillendirip kilit mekanizmalarını da sağlamlaştırarak gerekli güvenlik önlemlerini almış.

Ford B-Max Tanıtım Videosu

[youtube]http://youtu.be/7rsc4reKaqI[/youtube]

 

Arka bölümde Fiesta’dan daha iyi bir diz mesafesi sunan otomobilin ön konsol tasarımıysa (6 inçlik dokunmatik ekran dışında) küçük sınıf Ford’a oldukça benziyor. Yine fütüristik bir tasarım sözkonusu.

2012 Ford B-Max

2012 Ford B-Max

B-Max’te ultra düşük CO2 emisyon değerlerine sahip olduğu açıklanan 1.0 litrelik üç silindirli EcoBoost turbo benzinli bir ünite kullanılması öngörülüyor. Bu motorda Auto Start-Stop teknolojisine de yer verilecekmiş.

0 Yorumlar

Yorum Ekle

Commenting is allowed only for registered users.

Diger ArsivlerAnasayfaya Geridon

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!(0)

Önemli olan ne kadar hızlı vardığınız değil, nasıl vardığınız… Trafikte aşırı hız yapmayın! Çünkü Trafik Hayattır! Aşırı hız son yıllarda kazaya sebep olan unsurların başında yer alıyor. Özellikle gençlerin yaptığı trafik kazalarının çoğu aşırı hız nedeniyle meydana geliyor. Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk markası Trafik Hayattır, ‘aşırı hız’ı konusunu ana mesajları arasına alarak projelerini kurguluyor. Dünya

Volkswagen Ticari Araç’ın yeni web sitesi yayına girdi

Volkswagen Ticari Araç’ın yeni web sitesi yayına girdi(1)

Dijital platformdaki yenilikçi yaklaşımı ve sosyal medya kullanımına getirdiği farklılıklarla öne çıkan Volkswagen Ticari Araç’ın yeni web sitesi açıldı. Tasarımı ve işlevselliği ile fark yaratan web sitesi, müşteri talepleri ve satın alma davranışları dikkate alınarak hazırlandı.  Volkswagen Ticari Araç’ın yeni web sitesi, sunduğu kolaylıklarla fark yaratıyor. Kararsız kullanıcıların beş modele kadar kıyaslama yapabileceği “dinamik model

Yeni Ford Tourneo Connect Euro NCAP 5 Yıldız!

Yeni Ford Tourneo Connect Euro NCAP 5 Yıldız!(1)

Yeni Ford Tourneo Connect Euro NCAP 5 Yıldız! Yeni Ford Tourneo Connect, sınıfında Euro NCAP beş yıldızlı güvenlik derecelendirmesine layık görülen ilk hafif ticari araç oldu. 2014 yılında Türkiye’de satışa çıkacak olan, yüksek teknoloji ve donanım seviyesi ile segmentinde çıtayı yukarıya taşıyan Yeni Connect; sürücülerine Ford’un en yeni yardım özelliklerini ve iç mekan teknolojilerini sunuyor. 

Ford Ka, 3.Nesil hali ile 5 kapılı.

Ford Ka, 3.Nesil hali ile 5 kapılı.(1)

Ford Ka, üçüncü neslinde 5 kapılı küresel bir minik otomobili haline geliyor. Fiat’ın Polonya Fabrikası’nda üretilen ikinci nesilden sonra yollara çıkacak olan üçüncü Ka yüzünü çok uzaklarda, Brezilya’da gösterdi. Son olarak Ford’un yeni küçük crossover temsilcisi Ecosport’u geliştiren Brezilya departmanı bu kez yeni Ka’nın geliştirme aşamasını yürütmüş. İlk iki neslinde 3.62 metre uzunluğunda olan Ka,

Ford Fiesta yenilenen makyajlı yüzüne kavuştu.

Ford Fiesta yenilenen makyajlı yüzüne kavuştu.(1)

Ford’un başarılı modeli Fiesta, makyajla birlikte çok daha şık bir görünüme kavuştu. Seçenekler arasına eklenen 1.5 litrelik yeni dizel, düşük tüketimiyle yüzleri güldürüyor Türkiye’de kompakt sınıfla birlikte en fazla tercih edilen segment olan B, birbirinden iddialı modellerle ciddi bir rekabet içerisinde. Art arda modellerini yenileyerek bu alandaki gücünü artırmak isteyen markalar, motor teknolojilerini de elden

Haberin Devami

En Güncel Otomobil FORUMU

oto teknoloji

Online Oto Ekspertiz Raporu

Oto Ekspertiz

Marka’nı Seç , İlk Haberleri En Hızlı Sen Takip Et !

Mayıs E-Dergi Otomobil bülteni

oto teknoloji

Sponsor

İletişim Ortamı

En Güncel Otomobil Platformu.Oto teknoloji, kesintisiz ve güncel haberleri,kurumsal yapısıyla ve tecrubesiyle kaliteli bilgiyi analiz eden, yorumlayan platformdur.

Oto teknoloji, En Güvenilir Haberleri ile İnternet sektörünün nabzını tutan en kapsamlı otomobil teknolojileri hizmeti, yayıncılık ve haber kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Sosyal Medya

En Popüler Kategoriler

OtoRandevu 2015 Otoonarim 2015 Ototespit 2015
© 2011-2015 www.ototeknoloji.com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.