Subscribe to RSS

Opel Ampera 2012′de Türkiyede.back to homepage

Opel Ampera 2012′de yollarda!

Opel’in tamamen elektrikli modeli olan Ampera’nın, gelecek yıl ortalarında Türkiye’ satışa sunulması planlanırken, fiyatı netleşmiş değil. Bunun nedeni de, aracın “menzil genişleten” olarak adlandırılan ancak sürüşe doğrudan hiçbir katkısı bulunmayan benzinli motora sahip olması.

Araçta bulunan 1.4 lt benzinli motorun sürüşe hiçbir katkısı olmadığından aracın elektrikli araç kategorisinde mi yada 1.4 lt benzinli motor nedeniyle yüzde 37′lik normal ÖTV oranıyla mı fiyatlandırılacağı netlik kazanmış durumda değil. Araç 1.4 benzinli olarak değerlendirilirse satış fiyatı yaklaşık 60 bin euro civarında olacak.

Ampera’nın yıllık satış hedefiyse, fiyatlandırmaya göre 100-150 adet arasında olacağı tahmin ediliyor.

Opel Ampera, sıfırdan 100 km/h hıza 9 saniyede ulaşıyor ve maksimum hızı 161 km/h.

Ampera, gücünün tamamını elektrikten alıyor. 60 kilometreye kadar gerçekleştirilecek yolculuklar için, 16-kWh’lık lityum-iyon aküde depolanan elektrik enerjisiyle çalışıyor. Akünün tamamen tüketildiği zaman, motor-jeneratöründen gelen elektrikle, Ampera’nın menzili 500 kilometreyi geçiyor

İletişim Ortamı

En Güncel Otomobil Platformu.Oto teknoloji, kesintisiz ve güncel haberleri,kurumsal yapısıyla ve tecrubesiyle kaliteli bilgiyi analiz eden, yorumlayan platformdur.

Oto teknoloji, En Güvenilir Haberleri ile İnternet sektörünün nabzını tutan en kapsamlı otomobil teknolojileri hizmeti, yayıncılık ve haber kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Sosyal Medya

En Popüler Kategoriler

OtoRandevu 2015 Otoonarim 2015 Ototespit 2015
© 2011-2015 www.ototeknoloji.com Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.