Skoda Rapid’den Müşterilerine özel Üretim ile Özel Fiyat

Skoda Rapid’den Müşterilerine özel Üretim ile Özel Fiyat
Temmuz 22 17:19 2012 Haberi Yazdır

Skoda Rapid 2014 ocak ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Skoda rapid Skoda rapid

Skoda Rapid Sadece ihtiyaçları karşıyalan bir araç olmayacak. aynı zamanda sürücüsüne itibar katacak bir seçenek olma yolundaki çalışmalarını Türkiye’de 2013 yılı Ocak ayından itibaren satışa sunulacak olan C Sınıfı Sedan SkodaRapid‘le taçlandırdı. VW Grubu’nun yükselen markası Skoda’nın bir üst segmentteki modeli Octavia ile bir alttaki Fabia’nın arasına gelecek olan yeni Rapid, 550 litrelik devasa bagajıyla Türkiye gibi sedan seven ülkelerde pazar arayacak.

SKODA RAPİD ile türkiyedeki satış fiyatı En az 10 Bin TL daha az olacak.

Skoda Rapid, her ne kadar fiyatı henüz belli değilse de Türkiye’de VW Grubu’nun gözde otomobili Jetta’nın DSG şanzımanlı 1.6 litrelik dizel modelinden bugünkü fiyatlarla en az 10 bin TL daha ucuza satılabilecek. Üstelik aynı motor ve şanzımanla…10 bin tl ‘ lik indirimli fiyatlar şuan otomobil uzmanlarının belirledigi bir rakamdır.

Skoda Rapid’in Slovakya’nın başkenti Bratislava’da yapılan test sürüşü sırasında açıklamalarda bulunan Yüce Oto Yönetim Kurulu Üyesi Emir Berduk Marşan, Rapid’in Fabia Sedan modelinin üretimden kalktığı tarih olan 2007’den bu yana yaşadıkları sedan otomobil boşluğunu dolduracağını söyledi.

RAPİD İLE , 10 BİN ADET SATIŞ HEDEFİ

Bu yıl 10 bin adetlik satış hedeflediklerini belirten Marşan, filo pazarı hatta taksilere bile girmek istediklerini belirtti. Marşan bu yüksek hedefin Rapid için iyi bir fiyat alma yolunda fabrikaya karşı ellerini çok güçlendirdiğini de ifade etti. Öte yandan DSG otomatik şanzımanı geçmişte istedikleri kadar alamadıklarından satış kayıpları yaşadıklarını söyleyen Marşan, yeni fabrikanın yapacağı üretimle sıkıntının sona ereceğini vurguladı.

RAPİD , 4 FARKLI MOTOR SEÇENEĞİ

Active, Ambition ve Elegance olmak üzere üç donanım seçeneği bulunan Rapid’de cruise control, karartılmış yan camlar, ısıtmalı koltuklar, geniş dokunmatik ekran, telefon, mp3 uyumlu radyo sistemi gibi donanımlar da sunulacak. Türkiye’de 1.2 lt. 75 ve 105 beygir, 1.4 TSI 122 beygir benzinli, 1.6 TDi 90 beygir (DSG) ve 1.6 litre TDi 105 beygir dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneği ile satılacak.

Skoda Rapid

Print this entry

view more articles

About Article Author

Hakan TURAN
Hakan TURAN

View More Articles
Bir yorum yap

0 Yorum

Henüz yorum yok!

Hemen yorum ekleyebilirsin buradan başla!.

Only registered users can comment.